Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

KLADNO – V Kladně se školí v oblasti drobného podnikání dvacet Romů z Mostecka. Kurz je projektem vzdělávací instituce Sepac, organizuje ho kladenské vzdělávací sdružení Aisis. Po úspěšném absolvování si mohou kurzisté založit vlastní firmy. Kromě českého jazyka se učí kupříkladu marketing, základy administrativy, práci s počítačem či účetnictví.

MOST – Slavnostní vernisáž výstavy výtvarných prací, která vznikla v rámci projektu s názvem Společně, každý podle svého, se uskutečnila v penzionu pro důchodce v Komořanské ulici. Uzavřela tak projekt prevence kriminality, který pomohl zbořit etnické a mezigenerační bariéry mezi mosteckými seniory a romskými dětmi z chanovské základní školy.

Karviná – Sotva v Karviné odezněla poslední epidemie úplavice, která postihla desítky převážně romských obyvatel holobytů na Sovinci, hygienici řeší podobný problém v další městské části. Sedmiletá romská dívka z KarvinéMizerova se nakazila bacilární úplavicí a skončila na infekčním oddělení nemocnice v Havířově.

Praha – Zlepšit situaci romské komunity na Žižkově se rozhodla místní radnice. „Velkým problémem je zejména jejich nezaměstnanost,“ řekl místostarosta Jan Plíva. Podotkl, že potíž je v tom, že jim chybí potřebná kvalifikace. Cílem nového projektu je dostat co nejvíc romských dětí na střední školy či učiliště. Radnice chce Romům pomáhat při výběru školy, zprostředkování přípravy na přijímací zkoušky a získání případného stipendia.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál