Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Opatření v Chanově

Most – Zvýšená bezpečnostní opatření v Chanově stále trvají. Mostecký magistrát prodloužil ochranu zdejší základní školy, o kterou požádal ředitel ZŠ Miloslav Bajer, minimálně o další týden. Jde o reakci na incidenty ze 17. a 18. října. Otec jednoho z dětí napadl učitelku a neznámý pachatel den poté rozbil okna na budově školy.

„Městská policie bude i nadále čtyřiadvacet hodin denně obcházet školu a prohlížet i vnitřek objektu,“ informoval včera mostecký primátor Vladimír Bártl. Vedení radnice zvažuje umístění druhé monitorovací kamery městské policie. V Chanově je v současné době služebna strážníků a část sídliště je pod neustálým dohledem kamery.
V chanovské základní škole fyzicky napadl před třemi týdny otec jedné ze zdejších žákyň učitelku. Uvěřil své dceři, že jí pedagožka fyzicky ublížila, a ve třídě vulgárně kantorce nadával. Podle jedné ze svědkyň jí vyhrožoval, že jí nechá vyvraždit rodinu, znásilní její dceru a udělá z ní šlapku. Den poté neznámý pachatel rozbil v objektu školy cihlami dvanáct oken. „Muž byl obviněn z trestného činu vý tržnictví, za což mu hrozí až dva roky vězení,“ uvedl tiskový mluvčí mostecké policie Ladislav Janíček. Po pachateli, který zničil okna, kriminalisté nadále pátrají.
(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál