Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

Děčín – Číšníka v děčínské restauraci Kačenka přepadli tři starší Romové. Donutili ho, aby jim vydal cigarety a alkohol v hodnotě 3500 korun. Do restaurace dorazila hlídka děčínské Městské policie, případ předala státní policii.

Ostrava/Český Těšín – Podle Krajského soudu v Ostravě má jít do vězení šest z 11 účastníků výpravy, která loni zaútočila a zbila Romy na diskotéce v Českém Těšíně. Původně Okresní soud v Karviné poslal do vězení na čtyři roky jen Romana Svobodu, který se jako jediný přiznal k napadení Romů. Odvolávací krajský soud jeho trest potvrdil a odsoudil dalších pět mužů, které předseda senátu označil za spolupachatele. Mělo jít o trestnou výpravu za předchozí rvačku v baru, kde Romové poranili člena ochranky. Podle soudu byla pomstychtivá výprava rasistická.

Olomouc – Čtyři mladíci, kteří v červenci 2001 napadli v Ostravě skupinu tří Romů, skončili u Vrchního soudu v Olomouci. Krajský soud v Ostravě je odsoudil letos v lednu k trestům odnětí svobody v rozmezí 4 až 4,5 roku. Vrchní soud tresty až na jediný případ o několik měsíců zvýšil. Mladíci byli odsouzeni za to, že napadli trojici Romů, kterou potkali v noční tramvají. Jednoho z nich pobodali nožem, dalšímu stříleli u hlavy z plynové pistole. Pobodaný muž přežil podle lékařů jen zázrakem.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál