Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Husovický skřivánek opět zazpíval

Brno – Přehlídka volnočasových aktivit romských dětí a mládeže – Husovický skřivánek – se konala ve čtvrtek 16. října v Brně. Tuto každoroční přehlídku připravilo občanské sdružení Mládež pro interkulturní porozumění ve spolupráci se sdružením Drom.

Husovický skřivánek zahajoval doprovodný program projektu Rozmanitost do knihoven, v jehož rámci dostane na 500 knihoven v ČR knižní publikace pojednávající o jiných kulturách.
Na čtyřhodinové přehlídce vystoupily taneční a pěvecké soubory brněnských základních škol a zájmových kroužků. Pro návštěvníky připravily klasické romské tance a písně, a také moderní i španělské tance. Součástí akce byla výstava předmětů, které udělaly děti z výtvarného kroužku sdružení Drom. „O této akci nám řekli ve škole, a protože jsem ještě nic podobného neviděl, přišel jsem se podívat. Moc se mi tady líbí,“ řekl nám Michal Pliska, student pedagogické fakulty.
Odpoledne moderovali Eva Bánová a Martin Giňa ze sdružení IQ ROMA SERVIS, jehož sociální pracovníci se orientují na romskou mládež. Celá akce byla velmi uvolněná, i když typický zákulisní zmatek se nevyhnul žádnému z účinkujících. Pár souborů vystupovalo sice trochu zmateně a chyběla jim dostatečná příprava, všechny však ukázaly, že romské děti mají rytmus v těle a tancují a zpívají s ohromným nadšením.

Zuzana Labantová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál