Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

STARÉ MĚSTO POD SNĚŽNÍKEM – Jedenačtyřicetiletá místní žena se bude zodpovídat z trestných činů výtržnictví a hanobení národa, rasy a přesvědčení. Činů se dopustila v době konání Anenské poutě v červenci, kdy se opila a ohrožovala poutníky. V podnapilém stavu slovně i fyzicky napadla několik občanů. „Poté na náměstí před množstvím lidí urážela občany romské národnosti, když jim spílala do černých sviní a použila i další, ještě vulgárnější výrazy,“ uvedl šumperský policejní mluvčí.

PRAHA – Pražští policisté museli minulý týden večer zastavit tramvaj jedoucí z Letné do Libně. V tramvaji napadli romské manžele dva násilníci (31 a 36), kteří na ně nejdříve pokřikovali nacistická hesla a přitom zdvihali ruce nad hlavu na znamení nacistického pozdravu. Pak jeden z nich chtěl kopnout 37letou ženu do hlavy, naštěstí stačila uhnout. Dalšímu násilí již na Bubenském nábřeží zabránili policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Oba útočníky zadrželi a policejní rada jim pak sdělil podezření z trestných činů výtržnictví, násilí proti skupině obyvatel a podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.

PRACHATICE – Minulý týden v úterý těsně po půlnoci se na místní policejní oddělení obrátil muž, jenž byl okraden o pět tisíc korun. „Krádež měli mít podle jeho slov na svědomí muž a dvě ženy romské národnosti, kteří mu peníze vzali z peněženky. Tu měl poškozený v kapse u kalhot,“ popsala mluvčí Policie ČR v Prachaticích. Ještě ten den bylo policejním inspektorem sděleno 24letému Romovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál