Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Romcentrum slouží dětem

JIHLAVA (ror) – Jihlavská Oblastní charita se věnuje práci s romskými dětmi již šest let. Začátky byly v dosti nevyhovujících prostorách – v klubovně v místním romském ghettu. Dnes již působí v Romském centru, které se stále ještě rekonstruuje a oficiálně bude otevřeno v červnu.

Během těchto let si centrum vybudovalo v Jihlavě reputaci – pravidelně tam přichází asi sto mladých Romů. „Vytvořilo se tady společenství lidí, kteří si rozumějí,“ uvedl vedoucí Romcentra Vladislav Hamršmíd. Někteří z nich tady budou i pracovat a podílet se na jeho řízení. „Ve spolupráci s romskými dobrovolníky a našimi pracovníky budeme klást důraz na podporu výchovy, vzdělávání, romský jazyk a kulturu,“ dodal Hamršmíd.

V centru se děti nevěnují jen učení, ale zkoušejí i takové dovednosti, jako je modelování hlíny či práce se dřevem. Děti pomáhají při prodeji výrobků truhlářské dílny třeba na místních trzích. Peníze z prodeje jdou na další činnost centra. „Za utržené peníze jsme byli například na výletě v Praze, navštívili jsme tam některá muzea a prošli se po Petříně. Většina dětí byla v Praze poprvé,“ dodal vedoucí centra.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál