Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Praha – Velká Británie vrátila do Prahy dalších 51 Romů z ČR, kteří v ostrovní zemi neuspěli s žádostí o politický azyl. Je to v pořadí již třináctá deportace. Od loňského září londýnské úřady takto vrátily již přes 700 českých občanů.

PŘEROV – Ministerstvo školství v rámci schválené státní politiky ve vzdělávání letos poskytlo krajům peníze na vypsané pilotní projekty. Patří k nim i program zvýšení informativní gramotnosti veřejnosti. Přerovská radnice na tento program vyčlenila ze svého rozpočtu 110 tisíc korun. Do kurzu zanedlouho nastoupí dvacet Romů.

PRAHA – Nové album Lucie Bílé Jampadampam pokřtili 6. října muzikanti z romské skupiny Kale. Kapelu si Lucie Bílá vypůjčila od své jmenovkyně Věry Bílé.

LITVÍNOV – Občanské sdružení Společné soužití z Litvínova zaměřilo svou činnost i na nezaměstnané Romy, kterým by chtělo najít práci. Sdružení získalo grant od Open Society Fund na projekt David, a také navázalo spolupráci s tamním úřadem práce. Projekt by měl zabezpečit práci Romům i Čechům, jednalo by se o úklidové a různé sezónní práce.

Jiříkov – Kvůli opravám domu koupili jeho majitelé romské rodině družstevní byt v Jiříkově na Liberecku. Vedení družstva však rodinu odmítlo pustit do domu. „Čtyři muži se postavili vedle sebe do dveří domu a nikoho nechtěli pustit. Nám nezbylo než zavolat policii a pak podat trestní oznámení,“ popisuje Vendula Boleslavová, která byt koupila. Družstevníci odmítli svůj postup komentovat.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál