Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

BÍLOVEC – Policisté odhalili na Novojičínsku čtyři případy lichvy. Všichni lichváři jsou nyní obžalovaní z lichvy, jedna žena také z vydírání a zastrašování svědků; hrozí jí za to až osm let vězení. Podle žalob zneužili lichváři finanční tísně devatenácti lidí. Od roku 1997 od nich na úrocích z půjček získali více než milion korun. Úroky brali až stoprocentní. Několik svědků bude vypovídat v utajení.

Cheb – Tři z pěti policistů letos v červnu potrestal chebský soud za to, že v květnu 2001 odvlekli Roma Karla Billého do karlovarských lesů a zbili ho. Případem se začal znovu zabývat Krajský soud v Plzni, protože státní zástupce i všichni tři potrestaní policisté se proti červnovému rozsudku odvolali. Za zneužití pravomoci jim soud tenkrát vyměřil podmíněný trest deseti měsíců vězení s odkladem na dva roky a na dva roky jim zakázal působení u policie. Zbylé dva policisty soud zprostil obžaloby. Poškozený Karel Billý se ale k soudnímu řízení nedostavil. Jeho zástupce u soudu nevylučuje, že se Billý skrývá a bojí se, že se mu policisté budou chtít mstít.
Podle obžaloby zastavil policejní inspektor Karla Billého při silniční kontrole v Karlových Varech. Zároveň přivolal kolegy, aby si s ním vyřídili staré účty. Společně ho potom odvezli do lesů, kde ho vytáhli z auta. Mlátili ho pěstmi a obušky, kopali do něj, pomočili ho a uráželi pro jeho romský původ a barvu pleti.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál