Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Jeden chanovský panelák zmizel

MOST (ror) – Firma Speciální stavby Most zahájila 19. dubna demolici zdevastovaného neobydleného panelového domu v mosteckém sídlišti Chanov. Zastupitelé dali likvidaci objektu přednost před jeho příliš nákladnou rekonstrukcí. Za demolici zaplatí magistrát 2,7 milionu korun, oprava by byla téměř desetkrát dražší.

O využití uvolněného pozemku není podle náměstka primátora Mostu Bořka Valvody (ODA) ještě rozhodnuto. „Jednou z možností je prostor zazelenit, případně postavit hřiště. Uvažujeme také o nové výstavbě jednoduchého vesnického typu, kde by si obyvatelé sami topili a starali se o údržbu objektů,“ sdělil. I když na sídlišti jsou další částečně poničené domy, magistrát zatím o jejich demolici neuvažuje. „Naopak jsme nechali půlku jednoho domu před časem opravit na malometrážní byty. Zájem o ně byl značný,“ poznamenal Valvoda.

Sídliště Chanov vzniklo v době, kdy komunisté likvidovali historické město Most. Sídliště se stalo ghettem, kam byli soustředěni Romové z různých oblastí státu. Tzv. vybydlování bývalo často i prostředkem, jak se dostat z ghetta ven.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál