Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Pechancův bratr i snoubenka jsou obviněni

HRADEC KRÁLOVÉ (ror) – Policisté obvinili kvůli výtržnostem, které se odehrály na začátku dubna uvnitř a před budovou královéhradeckého krajského soudu, dva sedmnáctileté skinheady a třiadvacetiletou dívku za Svitavska. Všichni se zúčastnili vynesení rozsudku nad dvaadvacetiletým Vlastimilem Pechancem, kterého soud poslal za rasově motivovanou vraždu Roma Oty Absolona na 13 let do vězení.

Příznivci odsouzeného uráželi rasistickými nadávkami příbuzné zavražděného a pokusili se zbít zmocněnce romské rodiny a také studenta politologie na královéhradecké univerzitě. Skinheadi se také pokusili napadnout policistu v civilu, který se snažil pronásledovanému mladíkovi pomoci. Situace se uklidnila až po příjezdu policejních posil.

Policie obvinila oba skinheady z výtržnictví a jednoho z nich z hanobení národa, rasy a přesvědčení. Jedním z obviněných je Kamil Pechanec, bratr odsouzeného, jemuž soud loni uložil podmíněný trest za napadení anarchistů na nádraží v České Třebové. Pechancova snoubenka Stanislava Pechrová je obviněna z výtržnictví.

K usvědčování skinheadů policie využila záznamů televizí, které konflikt zaznamenaly. Incident se stal 29. března těsně po vynesení rozsudku v budově soudu v Hradci Králové a v přilehlých ulicích.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál