Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Statik doporučil dům zbourat

Ústí nad Labem (red) – Podlaha domu v ústecké čtvrti Předlice, který chtělo město před časem prodat rodině Červeňákových v rámci mimosoudního urovnání sporu, se zřítila v noci z úterý 23. září na středu 24. září. Nehoda si naštěstí nevyžádala oběti na životech. Hasiči museli evakuovat dvě rodiny. Ty přišly o střechu nad hlavou i veškerý majetek, protože se z důvodu zákazu statika nemohly vrátit ani pro základní potřeby.

Radnice ústeckého centrálního obvodu poskytne postiženým jednorázovou sociální dávku a nocleh v ubytovně. Tam údajně zůstanou do doby, než pro ně radní připraví náhradní byty.
Vedle průniku přirozené vlhkosti do suterénu se v odborném posudku hovořilo i o absenci velké části nosného zdiva v suterénu, kvůli níž se prostory u vstupních dveří propadly do třímetrové hloubky sklepa. Zeď domu zřejmě někdo rozebíral. Starosta obvodu Radek Vonka a správce domu proto podali trestní oznámení na neznámého pachatele. Strážníci střeží objekt od osudné noci proti nepovolenému vniknutí.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál