Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

KLATOVY – Šarvátku mezi školáky, při níž nechyběl nůž, vyšetřují policisté. Při vstupu do školy žák deváté třídy neúmyslně strčil do sedmáka. Hoši se začali navzájem urážet, až nakonec starší kopl mladšího, chytil ho za rameno a dal mu ránu pěstí. Mladší vytáhl vyhazovací nůž a máchl jím. Jak starší chlapec před nožem uskakoval, pořezal se na dlani. Kantoři nevylučují, že jde o rasově motivovaný útok. Napadený je totiž Rom. Ředitel školy přiznal, že útočník se zaměřuje právě na romské spolužáky.

OSTROV NAD OHŘÍ – Tisíc korun stálo 22letého mladíka posezení na lavičce před místním obchodním domem. Kolem 18. hodiny jej totiž oslovil neznámý muž zřejmě romské národnosti s žádostí o půjčku. Mladík odpověděl, že nemá peníze. Na to jej násilník chytil pod krkem, zdvihl z lavičky a z kapsy kalhot vytáhl peněženku s tisícikorunou. Peněženku pak hodil zpět po mladíkovi. Ten okamžitě zavolal policii, ale pachatele se chytit nepodařilo.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Tři romské děti chytili strážníci u jednoho rybníku ve Žďáře nad Sázavou, kde načerno chytaly ryby. Jelikož se jednalo o nezletilé, nemohly být potrestány pokutou.

HRANICE – Otřesným případem se zabývají policisté i kriminalisté na Přerovsku a Novojičínsku. Zatím neznámý řidič zabil v Hranicích 19letou romskou dívku a ujel. Na to, jak řidič jednal dále, musel mít skutečně silný žaludek. Dívka zemřela pod koly rozjetého bavoráku. Zdevastované tělo prý bylo na dvě půlky. Vůz na druhý den odvezl pachatel do servisu a tvrdil, že srazil srnu. Po odkrytí kapoty našli mechanici dívčí tenisku a ihned zavolali policii. Vůz nyní zkoumá policejní expert. Několik lidí zná tvář pachatele, policie po něm stále pátrá.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál