Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

MOST – Práce na prvním studiovém albu chanovské romské skupiny Kalo Jilo – Černé srdce jsou u konce. Potvrdil to Martin Nebesář, ředitel společnosti Dům romské kultury, která mladé hudebníky zaměstnává. Skupině tak zbývá pouze dotočit naživo čardáše, jež si zahraje přímo v prostorách chanovského kulturního střediska Svět.

SEMILY – Projekt s názvem Předcházení sociálního vyloučení v romských komunitách a odstraňování jeho důsledku přinese finance na zabezpečení romských dětí ve školách. Účelovou dotaci 20 tisíc korun poskytne pro Semily Liberecký kraj. S projektem byli seznámeni i semilští radní, kteří smlouvu na jeho realizaci schválili. Dotace má přesně vymezený účel, a tak bude sloužit na cílené aktivity pro romské koordinátory ve školách.

OSTRAVA – Šest dětí a dva dospělí leží (v době naší uzávěrky) na infekčním oddělení nemocnice v Havířově se žloutenkou typu A. Infekce se rozšířila v ulici Klášterní v nedaleké Orlové. Do nemocnice byly převezeny děti ve věku tří až 16 let. V postižené ulici žijí převážně Romové. Hygienici tam odebrali krev všem, kteří s nakaženými dětmi mohli přijít do styku.

KOJETÍN – Nové prostory pro návštěvníky Romského klubu otevřela Charita v Kojetíně; budou sloužit dětem i dospělým. Původní prostory byly téměř neobyvatelné a ani kapacita klubu už nestačila. Romský klub vznikl v Kojetíně před třemi lety jako první zařízení tamní Charity. Dopoledne slouží především dospělým, kterým nabízí pomoc sociální pracovník. Odpoledne přicházejí romské děti.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál