Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

NÁCHOD – Výběrové řízení na romského poradce připravuje náchodská radnice. Romský poradce by se měl věnovat zejména práci v komunitním centru a připravovat žádosti o granty na jeho činnost. Nyní ve městě působí dva romští terénní pracovníci. Radní teď musí rozhodnout, jak poradce organizačně začlenit a jak by měla vypadat spolupráce všech tří pracovníků.

ČESKÝ KRUMLOV – Nově otevřené Centrum ochrany lidských práv jižní Čechy se zaměřuje na pomoc lidem, kteří mají problémy s omezováním a porušováním základních lidských práv a svobod. Mohou se na ně obrátit také lidé v Českých Budějovicích a Táboře. Ve spolupráci s Helsinským výborem řeší už pět kauz, které se týkají národnostních menšin, domácího násilí a dětí.

CHANOV – Romy z Chanova čekají další rekvalifikační kurzy. Tentokrát z nich budou domovníci. Lidé z Domu romské kultury, který přímo v centru Chanova rekvalifikační kurzy připravuje, totiž předpokládají, že právě domovníci mohou pomoci zlepšit vztah místních lidí ke svému bydlení.

ČESKÁ LÍPA – Počet nemocných nakažených úplavicí stoupl od začátku epidemie (tj. počátku zaří) na 13 osob. Všichni nakažení pocházejí z Ncentra v České Lípě. Hygienici tam vyhlásili karanténu. Úplavice vyvolává průjmy, bolesti břicha a horečky. Je nebezpečná hlavně pro malé děti a staré lidi, jimž hrozí odvodnění organismu. Na infekčním oddělení v liberecké nemocnici leží osm obyvatel České Lípy. Hygienici však počítají s tím, že počet nakažených poroste.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál