Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Osvětimská lež

Náš blízký spolupracovník a dopisovatel MUDr. Petr Vašíček z Berlína nám zaslal dopis, který se týká vyjádření předsedy ODS a senátora Mirka Topolánka, který byl zveřejněn v MF Dnes asi před měsícem. Vzhledem k tomu, že jsme nezaznamenali v médiích reakci na neomalené vyjádření pana Topolánka, text pana Vašíčka zveřejňujeme v plném znění:

„Pane Topolánku, jsem znechucen Vaší nehorázností o tzv. „osvětimské lži“ a žádám, abyste okamžitě přijal konsekvence z Vašeho chování. Vysmál jste se ve své nehoráznosti oběti šesti milionů Židů a Romů zavražděných v holocaustu. Pro to neexistuje omluva.
Jen stranou připomínám, že Vy osobně jste neměl nikdy tu slušnost uctít památku zabitých v Osvětimi či v Letech a připomínám, že jste si dovolil hloupě se vysmívat prezidentu Havlovi. Jste ostudou nejen pro český senát, nýbrž i pro celou naši zem. Distancuji se od existence, která tváří v tvář zločinům takto selhala jako Vy“.
MUDr. Petr Vašíček, Berlín
(na vědomí mavním autoritám v ČR)

Poznámka šéfredaktora:
Obvykle ponecháváme názory čtenářů bez komentáře. V tomto případě se však plně ztotožňuji s panem Dr. Vašíčkem a stydím se, že jsem sám na poznámky pana Topolánka nereagoval, pře stože jsem je zaznamenal. Bylo to asi proto, že jsem jeho vyjádření považoval za jakýsi úlet člověka s mezerami ve vzdělání. Takové úlety nelze však promíjet, zvláště ne u osob veřejně činných. Pan Topolánek se tak postavil na stranu extrémistů, kteří popírají holocaust, možná nevědomky. Mám pocit, že je to dokonce trestné.
Šlo o to, že pan Toplánek v rámci rivality mezi ODS a ČSSD a snahy vyvolat v parlamentu jednání o nedůvěře vládě, porovnával předvolební sliby ČSSD s tzv. „osvětimskou lží“. Reagoval na to dosti střízlivě, pokud vím, pouze politolog pan Jiří Pehe.
Proto alespoň touto zmínkou svoji chybu napravujeme.
Karel Holomek

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál