Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  ROS chystá rekvalifikační kurzy

Karlovy Vary (red) – Pro lidi, kteří jsou bez práce a mají zájem o rekvalifikaci, připravilo od září Romské občanské sdružení (ROS) v Karlových Varech rekvalifikační kurzy. Účastníci kurzů budou docházet do Romského společenského a kulturního centra v Tuhnicích.

Podle Květy Bílé z ROS stáli Romové většinou mimo a přitom právě mezi nimi je patrně největší procento nezaměstnaných. „Domníváme se, že když budeme pořádat rekvalifikační kurzy my, možná tím přilákáme více lidí od nás, aby se zapojili. Šance, že by pak mohli najít práci, se tím určitě zvýší. Ale chtěla bych upozornit, že tento způsob vzdělávání připravujeme pro všechny zájemce z Karlovarského kraje, nikoliv jen pro Romy,“ zdůrazňuje Bílá.
V rámci rekvalifikačního programu nabídne romské centrum kurz práce na počítačích spojený se základy administrativy v rozsahu devadesát hodin. Další dva kurzy jsou zaměřené na jednoduché a podvojné účetnictví. První v rozsahu 90 a druhý 130 hodin. Za absolvování některého z kurzů by měl uchazeč zaplatit 1500 korun, což je podle Bílé nejméně v kraji.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál