Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Komentář : KSČM není zárukou vůbec ničeho

Když jsem si přečetl v Právu z 22. srpna článek Miloslava Ransdorfa Odkaz roku 1968, nevěřil jsem svým očím. Arogance a pokrytectví komunistů nemá mezí.
S jeho článkem by se dalo souhlasit, až na závěr. Ten vyznívá v tom smyslu, že role dnešní KSČM je nezastupitelná jako součást levice, máli být tato dějinotvorná a usilovat o nový koncept společenské racionality.

Pan Ransdorf neřekl to podstatné, aby jeho závěr mohl slušný člověk, který neztratil soudnost, přijmout: že totiž současná KSČM se distancuje od minulé politiky této strany, která se podílela mimo jiné na nejodpornějším produktu svého panství: zločinného přepadení vlastní země ve spolupráci s imperiální mocností Sovětského Svazu. K tomuto dědictví se dnešní KSČM stále hlásí.
Za této situace zní jakékoliv výroky představitelů komunistů vztahující se k této době nejen nevěrohodně, nýbrž také sprostě a jsou odsouzeníhodné.
Nemohu se zbavit logického závěru: Miloslav Ransdorf je nepochybně vzdělaný muž. Vzdělání je určitě jedním z předpokladů činit správné a odpovídající závěry z dějů současných i minulých. Není však předpokladem jediným a rozhodujícím. Panu Ransdorfovi je vzdělání téměř k ničemu, když nedokáže učinit závěr, který je i s odstupem potřebné doby každému průměrnému Evropanu jasný. Je jen omezeným vzdělaným ignorantem. Takových, bohužel, máme v ČR hodně.

Karel Holomek

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál