Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Soubor Renata tančil pro Dům na půli cesty

Velký Dvůr – Benefiční koncert a zábavné odpoledne uspořádali 30. srpna v Domě na půli cesty ve Velkém Dvoře u Pohořelic. Sdružení pěstounských rodin tak zahájilo rozsáhlou kampaň pro zmíněný dům.

Mezi publikem, které tak podpořilo rekonstrukci místního zámečku, jenž bude sloužit mládeži odcházející z dětských domovů, nechyběli ani brněnští Romové. Přilákal je zejména taneční soubor Renata, který působí při brněnském Domě jistoty Sdružení pěstounských rodin a vede ho mladá Romka Renata Bagárová.
Sobotní odpoledne zahájilo tradičně vystoupení zpívajících pěstounských rodin, následovaly skupiny Doušek, Po kapkách a Sanitka, host ze Slovenska. Koncert moderoval herec Břetislav Rychlík.
Benefičním koncertem ve Velkém Dvoře u Pohořelic začala kampaň Sdružení pěstounských rodin, která si klade za cíl oslovit sponzory a přinést peníze pro rekonstrukci zdevastovaného zámečku, ve kterém se dům nachází. Kampaň vyvrcholí v rámci televizních adventních koncertů, které podpoří také výstavbu tohoto domu.
V Domě na půli cesty, otevřeném loni v květnu, žije teď osm mladých lidí, ale vystřídalo se jich už dvanáct. Bydlí v upraveném domku na nádvoří někdejšího zdevastovaného zámečku. Letos již začalo sdružení s rekonstrukcí prvního patra, aby se kapacita zařízení zvýšila až na dvacet míst.

Roman Růžička
Foto: autor

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál