Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Romprojekt má zajistit lidem práci

Valašské Meziříčí (ror) – První zářijový týden odstartoval na valašskomeziříčské radnici českonizozemský Romprojekt. Jeho cílem je poskytnout Romům rekvalifikační kurz a následně najít práci. Garantem projektu je nizozemské město Bussum.

Třicet romských studentů začalo tento školní rok navštěvovat obor stavební dělník na středním odborném učilišti stavebním, dále obory kuchařčíšník a řezník na středním odborném učilišti potravinářském a administrativní obor na obchodní akademii. „Přestože nizozemské ministerstvo zahraničí předpokládalo účast pouze 24 studentů, nechceme rozhodovat o tom, kdo z třiceti zájemců dostane šanci. Studium zahájí všichni vybraní uchazeči a ve zkušebním období do konce září bude na nich přesvědčit nás svými výsledky, zda je jejich zájem opravdový,“ podotkla koordinátorka projektu Alena Vašků.
Organizátoři Romprojektu si uvědomují, že nejobtížnější není zorganizování rekvalifikačního kurzu, ale následné uplatnění na trhu práce. „Naší povinností bude následně ve spolupráci s úřadem práce Romy zaměstnat. V tom smyslu musí být projekt motivující jak pro ně, tak i pro budoucí zaměstnavatele,“ dodala Vašků.
Projekt má podporu i staros ty města Jiřího Kubeši. „Věřím, že ti, kteří studium letos zdárně absolvují, se stanou příkladem pro ty, kteří by chtěli v budoucnu nastoupit na jejich místo,“ poznamenal.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál