Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

ÚSTÍ NAD LABEM – Z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a výtržnictví viní policisté 39letého muže ze Všebořic. Ten z balkonu svého bytu křičel na o šest let mladšího muže kromě jiných nadávek i „Ty česká svině!“ Mluvčí ústecké policie Veronika Beranová uvedla, že mu v případě uznání viny hrozí až dva roky vězení.

TÍSEK – Třináct tisíc zaplatil za dva sudy naplněné špinavou vodou padesátiletý muž z Tísku na Novojičínsku. Dva neznámí Romové mu nabídli velmi výhodnou koupi motorové nafty, které mu měli dodat osm set litrů. Nakonec přivezli jen dva dvousetlitrové sudy. Když vyinkasovali peníze a odjeli, muž zjistil, že v nádobách není nafta, ale pouze špinavá voda, která se nehodila ani na zalévání zahrádky.

LIBEREC – Šestiletého Zoltána Růžičku podle policie zřejmě unesl jeho nevlastní otec Zoltán Balog. Policie proto vyhlásila po 31letém Balogovi z Prahy celostátní pátrání. Muž je 170 cm vysoký, hubený, má hnědé středně dlouhé vlasy. Jezdí vozem Peugeot červené barvy. Pohřešovaný chlapec má 110 cm vysokou a štíhlou postavu, tmavé kudrnaté vlasy, mluví česky a romsky, ráčkuje.

PRAHA – Vrchní soud v Praze odsoudil k šesti letům vězení 24letého Pavla Hlaváčka, který loni při rvačce pobodal stejně starého soupeře Kamila Ščerbu. Zraněnému pak nepomohl a z místa odešel. V noci 16. listopadu byl Hlaváček v restauraci na tanečním parketu, když za ním přišel Ščerba s tím, že nemá rád skiny. Podle některých svědeckých výpovědí totiž odsouzený nejen tak vypadal, ale občas prý pronášel i rasistické narážky. Poté se pokusili přes značnou opilost spolu boxovat. Po chvíli však Hlaváček vytáhl nůž zvaný motýlek, čepelí dlouhou deset centimetrů zasadil Ščerbovi sedm ran hlavně do hrudníku.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál