Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

KARLOVY VARY – Bezplatné právní služby nejen pro Romy z Karlovarského kraje poskytuje právní poradna, která byla 15. srpna otevřena v Romském společenském a kulturním centru. O provoz se budou starat členové Romského občanského sdružení, jehož předsedou je Ladislav Bílý. Jako externí poradce jim pomůže karlovarský právník Josef Havlíček. Neoficiálně již poradna fungovala od začátku srpna a za tu dobu pomohla 15 klientům.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Farní charita ve Valašském Meziří čí připravila na poslední dva prázdninové týdny program pro romské děti i jejich rodiče. Mohli navštívit Klub dětí Zeferino, který je jinak v letních měsících uzavřen. „Do klubu docházelo sedm romských předškoláků, kteří absolvují přípravku před nástupem do prvních tříd,“ sdělila vedoucí Monika Koryčanská. Během pobytu si zopakovali vše, co by nastávající prvňáci měli ovládat.

BRATISLAVA – Strana maďarské koalice (SMK) přichází s návrhem, aby se snížila hranice pro používání menšinového jazyka v úředním styku. Podle představy SMK by menšiny měly mít možnost používat svůj mateřský jazyk na úřadech v místech, kde představují deset procent obyvatel. Doposud to bylo 20 procent.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál