Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Policistům hrozí pět let vězení

Hradec Králové (ror) – Královéhradecká státní zástupkyně obvinila dva z pěti policistů z pražské speciální pořádkové jednotky, kteří v Popovicích nedaleko Jičína údajně zbili romskou rodinu Danišových, z porušování domovní svobody.

Inspekce ministra vnitra předala státnímu zástupci návrh na zahájení trestního stíhání tří policistů. „Ten vydal usnesení, kterým zahájil trestní stíhání dvou policistů, nelze však vyloučit obvinění třetího,“ sdělila náměstkyně okresního zástupce P. Rademacherová. Soud může strážcům zákona za porušování domovní svobody udělit až pětileté vězení.
Incident se stal v noci z 12. na 13. května. Skupina pražských policistů tehdy slavila v popovické restauraci narozeniny. Podle svědků pak opilí muži vtrhli do bytu romské rodiny. Danišovi říkají, že je policisté bezdůvodně bili. Případ začala vyšetřovat inspekce ministra vnitra.
Během vyšetřování vyšlo najevo, že Danišovi nebyli první, u koho se policisté zastavili. Nejdříve vtrhli do vedlejšího bytu Wimmerových. „Byl tam jeden, ten byl u koupelny a přišel druhý a já jsem se ptala, co tady dělají? A on, takový silnější chlap, když vběhl do koupelny, tak mě uhodil,“ popsala své zážitky Vladimíra Wimmerová. Od Wimmerů prý muži odešli až poté, co zjistili, že rodina Danišů bydlí vedle.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál