Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Ústí nad Labem – Osmnáct skautů z celé republiky strávilo čtyři dny v ústecké Matiční ulici. Podle koordinátorky vzdělávacího kurzu Barbory Tichavové se ve dvou skupinách věnovali dětem z Matiční a Romům z ústecké čtvrti Předlice. V kurzu si měli budoucí vůdci skautských oddílů vyzkoušet pedagogickou praxi v trochu neobvyklých podmínkách a naučit se pracovat v týmu.

PARDUBICE – Milion korun byl určen na program integrace národnostních menšin z letošního rozpočtu Pardubického kraje. Podle krajské romské koordinátorky Marty Válkové však celá částka nebyla využita, neboť o grant požádalo pouze 11 sdružení (jeden projekt byl vyřazen a zbylých deset žádostí rada kraje podpořila). Na projekty připadlo 700 000 Kč, zbytek bude převeden do příštího roku.
Valašské Meziříčí – Na týdenní pracovní návštěvu města Budva v Černé Hoře odcestovala 1. srpna delegace meziříčské radnice vedená místostarostou Bohdanem Mikuškem. Spolu s ní vyrazila i romská cimbálová muzika Romvalmez s primášem Miroslavem Tuliou. Kapela měla vystoupení v Budvě a v černohorském hlavním městě Podgorici.
Hořice – Rada města Hořice rozhodla o uvolnění 20 tisíc na funkci terénního pracovníka pro Romy. Projekt podporuje i krajský úřad, ten poskytl 45 tisíc. Jako nejvhodnější kandidát byl vybrán Pavel Horváth, předseda místního Romského občanského sdružení (ROS), kterého Romové uznávají jako autoritu.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál