Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Kraslice – Romského poradce má od poloviny července Městský úřad v Kraslicích. Jak informoval mluvčí kraslické radnice, novým poradcem se stal Vojtěch Gabčo z Rotavy. Mimo jiné má zjišťovat životní podmínky romských rodin a pomáhat jim s vyřizováním úředních záležitostí.

Rumburk – Předškolní výchovu pro děti z romských a sociálně slabých rodin připravují při Farní charitě v Rumburku. Podle slov ředitelky Zdeňky Ondrušové bude malé děti předškolního věku na vstup do školy připravovat speciální pedagog. Přípravka začne fungovat od září a zpočátku ji bude navštěvovat osm romských dětí, zbytek pak doplní děti ze sociálně slabých rodin.

České Budějovice – Přátelský mezistátní romský zápas, který se 26. července konal v Českých Budějovicích, skončil remízou. Do brány FC Roma České Budějovice i východoslovenského FC Roma Čemerné padly shodně 4 góly. Podle krajského romského koordinátora Romana Slivky výsledek dopadl tak, aby byly obě dvě strany spokojeny. Akce se konala pod záštitou občanského sdružení Nový život se sídlem v Českých Budějovicích.

Šluknov – Obdobu televizní soutěže Doremi uspořádalo Romské sdružení ve Šluknově. V Divadle mladých se před více než stovkou diváků představilo pět soutěžících, čtyři místní a jedna kapela hrající klasický rock z Teplic. Romové se tu pravidelně scházejí a jejich soubory vystupují i na akcích pořádaných městem. Zhruba před měsícem uspořádali pěveckou soutěž pro děti z Ústeckého kraje.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál