Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Drobničky

ÚSTÍ NAD LABEM – Ústecké romské sdružení Jekhetane shání peníze na letní tábor pro 70 romských dětí. K zajištění čtrnáctidenního pobytu ve Staré Olešce na Děčínsku potřebuje zhruba 120 000 korun. V Olešce již romské děti znají z dřívějška a počítají s nimi na druhou půli srpna. Jekhetane požádalo o peníze nejdříve ministerstvo školství, leč kvůli formální chybě s žádostí neuspělo. Nyní žádá o pomoc krajský úřad.

CHEB – S riziky sexuálního obtěžování, šikany, týrání a užívání drog se děti seznamují formou výchovných her a seminářů u přehrady Jesenice nedaleko Chebu. Akce Léto s námi je určena žákům od 12 do 15 let ze sociálně slabých rodin nebo drogově závislých rodičů. Tábora se účastní policisté, protidrogoví koordinátoři, zdravotníci a sociální pracovníci. Děti se rekrutují především z rodin v evidenci oddělení prevence kriminality chebské radnice.

ZÁHŘEB – Chorvatský parlament odhlasoval dodatek k trestnímu zákoníku, který zakazuje glorifikaci nacismu, fašismu a všech totalitních režimů. Porušení tohoto ustanovení se bude trestat pokutou nebo trestem vězení do jednoho roku. V Chorvatsku byli za druhé světové války u moci místní fašisté známí jako ustašovci. Ti za války povraždili desítky tisíc (podle některých zdrojů statisíce) Židů, Srbů, Romů a antifašistů.

Košice – Na Luníku IX, největším romském sídlišti na Slovensku, začne opět hlídkovat místní pořádková služba. Správní výbor Okresního úřadu práce Košice II definitivně schválil příspěvek na vytvoření osmi pracovních míst ve výši 306 920 Sk na dobu pěti měsíců. Správu nad pořádkovou policií bude mít městská policie, zaměstnáni však budou obyvatelé Luníku IX. Úřad práce již vytipoval lidi vhodné pro službu v pořádkové policii. Podmínkou je maturita a bezúhonnost.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál