Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

ÚSTÍ NAD LABEM – Sedm 18-28letých dobrovolníků z Kanady, Norska atd. pomáhá od 15. července v Matiční ulici. S dětmi jezdí na výlety a malují s nimi; mj. vyzdobí část zdi pivovaru. Nové obrázky se objeví též na komunitním centru. Dřívější kresby totiž zničila povodeň a zdi se musely znovu vybílit. Dobrovolníci již pomáhají v Matiční ulici čtvrtý rok. Prázdninový workcamp organizuje místní komunitní centrum.

OSTRAVA – Šest dobrovolníků z Nizozemska pomáhá zdarma v Řepišti na FrýdeckoMístecku při budování dětského domova rodinného typu. Spolupráci zařídila Diecézní charita ostravskoopavská. Jejich služeb využila již loni při stavbě ostravské Vesničky soužití, v níž společně bydlí Romové a Češi. Charita dobrovolníkům zajišťuje ubytování, stravu a víkendový program. Dětský domov nebude založený na ústavní výchově, ale má se co nejvíce přiblížit klasické rodině.

KARVINÁ – Romskému centru v KarvinéFryštátě, které má sloužit i jiným národnostním menšinám, chybí k úplnému dokončení 5,45 milionů korun. Jsou potřeba na terénní úpravy, technické vybavení kulturních a vzdělávacích akcí a také na zaplacení třímilionového dluhu městu Karviná. Sdružení Romů severní Moravy, které je nyní vlastníkem centra, chce získat peníze od sponzorů. Celková hodnota projektu je 21,45 milionů.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál