Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

Jičín, Praha – Vyšetřování květnového útoku pětice policistů ze zásahové jednotky, kteří v Jičíně vtrhli do bytu romské rodiny a napadli ji, údajně komplikují chyby vyšetřovatelů. Podle advokátů zpackali rekognici, tedy klíčový úkon, kdy poškození a svědci měli ukázat prstem na útočníky. Během rekognice vyšetřovatelé prý zapomněli na poučení podezřelých.

Jihlava – V Jihlavě se objevily rasistické nápisy. Člověk s podomácku vyrobenou šablonou a sprejem už nejméně sedmkrát nastříkal na veřejně přístupných místech nápis Pouze pro bílé. V případě odhalení může skončit až na dva roky za mřížemi. Nápisy červenou barvou se objevily na lavičkách u kina Dukla a letního kina. K vidění byly také poblíž bývalé Union banky a supermarketu Delvita. Policie případ šetří jako trestný čin poškozování cizí věci a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.

ÚSTÍ NAD LABEM – Za vraždu své babičky poslal ústecký krajský soud devatenáctiletého Karla Tancoše na 13,5 roku do vězení s ostrahou. Tancoš se na místě vzdal odvolání, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Tancoš se k vraždě policistům přiznal a vyjádřil lítost nad svým činem, který se stal letos v noci z 8. na 9. ledna. Uvedl, že neměl kde spát a tak šel k babičce. Do jejího domku v Podbořanech na Lounsku se dostal násilím. Babička se probudila a začala mu nadávat do „cikánů, zlodějů zlodějských a parchantů“. Nadávky ho tak rozčilily, že vyběhl na dvorek, popadl násadu a s ní pak ženu několikrát praštil.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál