Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Náchod – Rodinný dům, ve kterém bude romské komunitní centrum, předala 4. července zástupcům romských sdružení náchodská radnice. V centru bude například nultý přípravný ročník pro základní školy, kroužky vaření a kreslení, zkoušet tam budou tři romské kapely. Město zaplatilo za rekonstrukci domu zhruba 150 000 korun, peníze na vybavení a provoz mají sdružení získat z grantů.

Javorník – Javorník na Jesenicku se zapojil do sociálního projektu zaměřeného zejména na romskou komunitu. Od 1. července tady začal působit za podpory dotace z MV ČR terénní pracovník. Pro pět obcí nejsevernějšího Jesenicka bude zajišťovat práci v sociální oblasti pro početnou romskou komunitu i pro sociálně slabé a problémové rodiny.

Mladá Boleslav – Město se zapojilo do projektu Rom v nesnázích organizovaný pražskou firmou Kreo, který podpořila nadace Phare. Projekt se uskutečňuje formou seminářů; první byl zaměřen na jednání na úřadech. Semináře se mají konat dvakrát za měsíc po dobu jednoho roku a jejich cílem je přispět k tomu, aby se Romové i majoritní část obyvatel dokázali pochopit.

Most – Mladí chanovští muzikanti, kteří absolvovali rekvalifikační kurz, pojmenovali svou skupinu Kalo Jilo – Černé srdce. Po prvních koncertech již natočili i ukázkové CD Kalo Jilo Live se čtyřmi skladbami. Profilové album se chystají natočit v srpnu; kromě vlastní tvorby by na něm měly zaznít také tradiční romské písně.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál