Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Migrace na internetu

Praha – Multikulturní centrum Praha představilo první české internetové stránky věnující se mezinárodní migraci. Stránky www.migraceonline.cz nabízejí studie, odborné i populární články o migraci, přehled nejdůležitější legislativy zabývající se migrací u nás, v Evropě a ve světě, adresář kontaktů atd. „Stránky jsou určeny všem, kteří se o migraci zajímají, ať už z profesního zájmu nebo ze zvědavosti. Jejich výhodou je, že šetří čas svých uživatelů. Nabízejí totiž informace o mezinárodní migraci v ČR a ve světě již utříděné a přehledně zpracované,“ říká koordinátorka projektu migraceonline.cz Hana Kabeleová z Multikulturního centra Praha.

Výběr světové a české legislativy je opatřen českou anotací napsanou jednoduchým jazykem, tak aby byla srozumitelná i lidem bez právnického vzdělání. Pracovníci z terénu tady najdou utříděné studie a odborné články, opět včetně krátkých anotací. Na poslední vývoj v oblasti příprav zákonů či koncepcí u nás a v Evropě upozorňují novinky, pro zájemce jsou zveřejněny informace o možnostech spolupráce, dále přehled příslušné literatury v českých veřejných knihovnách atp. Významnou součástí těchto webových stránek bude v plné verzi také Adresář kontaktů – seznam lidí věnujících se migraci v nevládních organizacích, ve výzkumu a na akademické půdě nebo ve státní správě.
Internetové stránky www.migraceonline.cz jsou součástí programu Migrace, který podporuje Open Society Fund. Program realizují organizace Multikulturní centrum Praha (migraceonline.cz), Člověk v tísni, společnost při ČT (medializace migrace) a Poradna pro občanství, občanská a lidská práva (komparativní právní studie).

Kontaktní adresa

Multikulturní centrum Praha
Na Poříčí 12 (Palác YMCA), 115 30 Praha 1
Koordinátoři projektu:
Hana Kabeleová (mise@mkc.cz),
Jan Černík (migrace@mkc.cz)
telefon: 224 872 124
fax: 224 872 121

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál