Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

PRAHA – V pátek 20. června byl v PrazeVršovicích ubodán 29letý Rom, který se právě vrátil z vězení. Vrahem je podle vyšetřovatelů 46letý muž, kterého již následující den dopadli severomoravští policisté. Vrah i oběť se zřejmě znali, motivem byly údajně nevyřízené účty. Vrah údajně patřil k lidem, na které kdysi Rom zaútočil nožem. Přesné motivy budou nyní zkoumat policisté. Obviněnému hrozí až 15 let vězení.

BRATISLAVA – Otřesná událost se odehrála v romské osadě nedaleko Vranova nad Topľou na východě Slovenska. Potkani tam ohlodali dvouleté dítě. Jak informovala televize JOJ, rodiče dítěte se opilí vraceli domů a matka upustila dítě na zem tak nešťastně, že se silně uhodilo do hlavy. I když plakalo, uložili ho do postele a sami šli spát. Dítě na následky úderu do hlavy v noci zřejmě zemřelo a do rána jeho tělo k nepoznání ohlodali potkani. Mrtvolku našla babička.

ZLONICE – Dvě mrtvoly byly nalezeny v obci Zlonice na Kladensku. Jejich těla ležela ve značném stadiu rozkladu v areálu bývalého státního statku. Podle všeho se jedná o muže romské národnosti Davida B. (29) a Václava Č. (28), kteří měli být napojeni na skupinu zlodějů aut, zatčenou nedávno na Kladensku. David B. a Václav Č., oba z Kladna, byli naposledy viděni naživu 6. června v Praze. Oba byli zastřeleni.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál