Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Násilníci ještě nejsou odsouzeni

PRAHA (ror) – Čtyři učni, kteří loni v říjnu zmlátili osmnáctiletého Roma Marka Poláka, ještě nejsou odsouzeni. Obvodní soud pro Prahu 8 totiž jednání na návrh státního zástupce odložil na srpen, aby byli vyslechnuti další svědci.

Čtyřlístek mladíků, zřejmě příznivců hnutí skinheads, nejdříve na Marka pokřikoval rasistické nadávky, posléze se do něj pustil pěstmi a nato jej zkopal. Marek měl štěstí, že právě kolem projížděla policejní hlídka, která zasáhla. „Do školy jsem nechodil asi dva měsíce. Měl jsem rozbitou hlavu, otřes mozku, pohmožděniny, proražený hrudník,“ popsal následky útoku.
Jako svědek přišel k soudu i policejní rada Bohumil Círek, který útočníky obvinil z výtržnictví a ublížení na zdraví s rasovým podtextem. „Jeden se k útoku přiznal, byl na to hrdý. Ostatní tři mi připadali mazanější, ti zapírali,“ uvedl policista. Jednoznačně odmítl, že si výpovědi vynucoval násilím. nebo že obviněným „vkládal slova do úst“.
To, že soud nevynesl rozsudek a nařídil další stání, rozhořčilo otce napadeného: „Nechápu, proč to trvá tři soudní stání, když trestný čin byl spáchán, pachatelé byli zadrženi a dneska se zjišťuje, jestli chodili nebo nechodili do mateřské školy. Pro mě, jako pro otce kluka, který trpěl a kterému hrozilo bezprostřední nebezpečí, je to absurdní.“

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál