Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

DĚČÍN – Multikulturní den se konal 24. června na Základní škole Máchovo náměstí v Děčíně. Děti se formou hry seznamovaly na jednotlivých stanovištích s romskou, čínskou a íránskou kulturou. Soudě podle ohlasu zřejmě nejvíce zaujala kultura romská: muzika strhla děti ke zpěvu i tanci a podívaly se také, jak vypadá romská svatba. Na stanovišti s čínskou kulturou je zase zaujalo karate a navíc mohly ochutnat pravý čínský čaj.

ZLÍN – Třináct projektů, které mají usnadnit integraci romské komunity, podpořil Zlínský kraj celkovou sumou 450 tisíc korun. Do výběrového řízení bylo podáno devatenáct projektů. Vybrané projekty zahrnují vzdělávací a volnočasové aktivity, programy pro romské matky s dětmi a dospívající dívky, výstavbu dětského hřiště u azylového domu. Peníze ale dostala i připravovaná mikulášská besídka nebo projekt Krajský fotbal.
LYSÁ NAD LABEM – Lidé, kteří jsou delší dobu bez práce, dostanou v Lysé nad Labem šanci. Od prvního července rozjíždí radnice projekt veřejně prospěšných prací, který se týká především místních Romů. Město se nechalo inspirovat v sousedních Milovicích, kde obdobný projekt funguje už třetím rokem. Úkolem bude třeba čištění krajnic místních komunikací, úklid travnatých ploch a dětských hřišť nebo sběr odpadků a plastových lahví z příkopů podél příjezdových cest do města.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál