Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PRAHA – Jedenašedesát českých občanů, kteří ve Velké Británii neuspěli se žádostí o azyl, se vrátilo 10. června zvláštním letadlem do Prahy. Jedná se již o jedenáctou deportaci. Od loňského září úřady takto vrátily téměř 700 lidí. V Británii nyní příliv žádostí o azyl od českých občanů, hlavně Romů, ustává. Jejich žádosti neuznávali, neboť hlavním důvodem byly podle Britů ekonomické důvody.

Jihlava – Romská jednota Vysočina hodlá postavit nové kulturněsportovní centrum v jihlavské čtvrti Bedřichov. Poblíž hlavního vlakového nádraží má vzniknout travnaté hřiště fotbalových rozměrů a místo pro zábavu rodičů s dětmi. Potřebné prostory již přislíbil magistrát. Očekávané náklady na výstavbu tohoto centra činí pět milionů korun.

Mastířovice – Romové, kteří byli po loňských povodních vystěhováni z Mělníka do Mastířovic, již nejsou v ohrožení života. Společnost Člověk v tísni staticky zabezpečila dům, který hrozil zřícením. Zbývá vybudovat žumpu a sociální zařízení. Romové nemají na rekonstrukci potřebné finance neboť podporu za povodněmi postižená obydlí vydali pod vlivem úředníků bývalého okresního úřadu za barák v Mastířovicích.

praha – Ve Španělském sále Pražského hradu byl zahájen 19. června letošní festival Struny podzimu. V úvodu zahrál objev loňské přehlídky romský soubor Robyho Lakatose. Do Prahy tentokrát přijel s obsazením rozšířeným o smyčcovou sekci, podtrhující žánrovou pestrost této kapely usazené v Belgii.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál