Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Festival z pohledu moderátorky

Martina Pokutová pracuje necelé tři roky v agentuře Best Communications Group, jejímiž klienty jsou společnosti z oboru finančnictví, realit a módy. Zmíněná agentura mediálně zastupovala letošní ročník festivalu Khamoro a Martina se na tom významným způsobem podílela. Svou práci má velmi ráda, protože má možnost poznávat různé druhy obchodní činnosti a také proto, že se neustále setkává s novými lidmi.

Co vás vedlo k tomu, že jste mediálně zastupovali Khamoro?
Představila jsem projekt festivalu majiteli agentury Euanu Edworthymu, ten pak sám navrhl, abychom festivalu bezplatně zajišťovali vztahy s médii – psaní a vydávání tiskových zpráv, domlouvání rozhovorů atd.

Setkala ses s nějakým negativním ohlasem při propagování festivalu?
Ne. Ba naopak, musím přiznat, že jsem byla příjemně překvapena pozitivní odezvou médií na festival Khamoro. Ve většině případů jsem neměla problém akci prosadit. Určitě pomohlo i to, že Khamoro nabývá každým rokem na prestiži a je unikátním festivalem v celé Evropě. Akreditovalo se mnoho novinářů, někteří poprvé, protože je program festivalu zaujal. Několik z nich mne později kontaktovalo a děkovalo, že se mohli Khamora zúčastnit. Chválili a chválili... a už se těší na další rok. To mne potěšilo! Tak to má být!

Moderovala jsi křest CD Khamoro, jak ses při tom cítila?
Moderovala jsem křest v Lucerna Music Baru společně se Zdeňkem Horváthem, tanečníkem baletu Národního divadla, a jeden koncert v klubu Roxy. V Lucerně jsem měla opravdovou trému. Přece jen nejsem profesionální moderátorka. Musím ale přiznat, že jsem se cítila lépe, když vedle mne na pódiu stál Zdeněk. Moderovali jsme Khamoro už loni, takže jsme dobře sehraní. V Roxy byla navíc výborná atmosféra: lidé tančili, zpívali, nebyl problém navázat kontakt. Považuji to za dobrou životní zkušenost.

Jak hodnotíš tento ročník? Myslíš, že se vydařil?
Myslím, že ano. Jsem si jista, že návštěvníci byli s výkony umělců spokojeni. Výborně dopadly také odborné semináře. Velice lituji, že jsem nemohla být zejména na semináři týkajícím se holocaustu Romů. Účastnily se ho nejrůznější osobnosti z celého světa, například Patricia Heberer z Muzea holocaustu ve Washingtonu nebo německý historik Michael Zimmermann.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál