Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Měli byste nést světlo poznání

Maturitní vysvědčení převzali 22. května absolventi dálkového a denního studia Romské střední školy sociální v Kolíně. Stalo se tak na radnici za účasti místostarosty města a četných hostů – ředitele Sekretariátu prezidenta republiky Ladislava Jakla, Heleny Dluhošové z Kanceláře prezidenta republiky, Ladislava Gorala z Úřadu vlády ČR, Ivana Veselého (předseda sdružení Dženo), Cyrila Koky (krajského romského koordinátora Středočeského kraje), romského aktivisty Lubomíra Horvátha aj.

Před radnicí (a později i k tanci na slavnostní večeři) vyhrávala na počest úspěšných maturantů kolínská kapela Gipsy Suno pod vedením Zdeňka Kratejla. „Mým celoživotním tématem je svoboda. Minulé režimy potlačovaly jinakost. Integrace je důležitá, důležité je i respektování pravidel společnosti, ve které žijete, ale nezapomeňte na svou jinakost. Zachovejte si svou identitu,“ řekl ve své zdravici Ladislav Jakl. „Měli byste nést světlo poznání,“ prohlásil Ivan Veselý a upozornil, že je třeba se připravit také na překážky, protože i o tom je život.
Zřizovatel školy JUDr. Emil Ščuka připravil pro absolventy skvělé posezení u dobrého jídla a pěkné muziky. I když se všichni radovali z úspěchu, mnozí se marně snažili skrýt slzy dojetí, že se už nebudou vídávat. I když, kdo ví? Třeba se opět setkají na vysokých školách, kam se přihlásili k dalšímu studiu.

Daniela Cincibusová

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál