Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Skinheadi udeřili v Ružomberku

RUŽOMBEROK – Dva mladíci ze slovenského Ružomberku téměř přišli o život, když na místní čajovnu v pátek 30. května zaútočilo asi 30 skinheadů. Jeden z nich je totiž pobodal. Napadení Juraj a Marek leží ve Vojenské nemocnici. O dva roky starší útočník čeká v cele na rozhodnutí o vzetí do vazby.

Svědkové krvavého útoku tvrdí, že policie mohla incidentu zabránit. Majitelé čajovny totiž zavolali policii již před útokem, neboť před čajovnou se odehrávaly první menší srážky se skinheady. Policie sice během několika minut přijela, ale podle svědků nebrala situaci vážně. Policisté odjeli, přestože je upozorňovali, že se skinheadi vrátí. Asi dvacet minut poté již byly tři desítky skinheadů opět před čajovnou.
„Po prvním útoku jsme šli podat stížnost na policisty,“ vysvětluje situaci svědkyně. „Vyšla jsem s dvěma kamarády z čajovny a v tom okamžiku nás napadl skin. Nejdříve bodl jednoho z nich do stehna a břicha. Ten teď leží v nemocnici s poškozenými játry. Druhého kluka bodl do zad. Tekla krev, bylo to hrozné.“ Takovýto útok zřejmě polekal i skinheady, a proto se rozprchli po Ružomberku.
Obdobně popisuje útok napadený jednadvacetiletý Marek: „Měl jsem štěstí, že se nůž od zad odrazil a nezasáhl ledviny.“ Také on si stěžoval na postup policistů, kteří byli přivolaní již před útokem. „Při takovém přístupu nevylučuji, že se to nestane znovu,“ poznamenal.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál