Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  z policejní kroniky

LITVÍNOV – Až osmileté vězení hrozí 21letému mladíkovi z Litvínova, který se v lednu zapálením dek a záclon chtěl pomstít svému spolubydlícímu a milenci za to, že ho vyhodil z bytu. Oheň tehdy kromě majetku bývalého bytného zachvátil několik podkrovních bytů a zcela strávil střechu. Policie obvinila mladíka z obecného ohrožení. I když oheň vzplál v noci, nikomu z nájemníků se nic nestalo. Zachránila je duchapřítomnost jednoho ze starších Romů, který si požáru všiml a sousedy vzbudil.

Kladno – Jako loupež vyšetřují policisté případ, který se stal v kladenské ulici O. Peška. Neznámý snědý mladík tam přistoupil k 15letému chlapci a zeptal se ho, proč se všichni bojí Romů. Poté ho zatlačil na zaparkovaný automobil. Uchopil hocha za límec košile a začal ho škrtit. Přitom mu z kapsy tepláků odcizil mobilní telefon v hodnotě téměř tří tisíc korun.

Hranice – Před jedním ze zábavních podniků v Hranicích se v úterý 24. května pohyboval jednoruký mladík s mečem, který se zřejmě zhlédl v bojových filmech. Svoji pozornost zaměřil na několik místních Romů. Ještě než stačil někoho zranit, dorazili na místo strážníci. Mladíkovi se však nezamlouvala vidina záchytky, kam jej chtěli dopravit a metrovým mečem se vehementně probíjel ke svobodě. Jeho úmysl však strážci pořádku zmařili a výtržník vzápětí putoval do péče lékařů záchytné stanice.

BRATISLAVA – Romské děvčátko se ztratilo v sobotu 31. května u obce Studienka nedaleko Malacek, když šlo se svou sestřenicí z osady do vesnice. Tříletou Sáru našli až v deset hodin večer v lese v trní. Měla na sobě deset bodných ran. Děvčátku lékaři mimo jiné museli sešívat žaludek. Nyní je hospitalizováno v bratislavské nemocnici na Kramároch. Sářin stav je stabilizovaný a poznala i svou maminku. Není však schopna říct, kdo jí ublížil. Prý pouze opakovala, že ji bili „ujovia“. Ten den se údajně vyskytovali v okolí Studienky skinheadi.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál