Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  ZPRÁVY

Karlovy Vary – S nezájmem radnice Karlovarského kraje se setkal seminář s pracovníky Rady vlády pro záležitosti romské komunity, kteří vysvětlovali problematiku sociálních terénních pracovníků. Ač odešly pozvánky na 132 obcí, dostavili se jen zástupci Karlových Varů, Ostrova, Toužimi a kraje. Zástupci jiných měst o problematiku zájem neprojevili. A to přesto, že v mnoha místech západních Čech žije poměrně početná romská komunita.

Pardubice – Blízko centra Pardubic, v areálu U Trojice, má vzniknout novostavba družstva Romstav, která pomůže několika romským i neromským rodinám získat levné bydlení. Budoucí nájemníci se na vybudování osmi bytů budou podílet vlastní prací. Byty budou rozděleny stejným dílem mezi Romy a čekatele na byt z pořadníku města. Romstav vznikl s podporou pardubického magistrátu a podmínkou pro členství bylo uzavřené stavební spoření.

BRNO – Prevence kriminality v Brně letos přijde městský rozpočet na 2,5 milionu korun. Rozhodli o tom 28. května zastupitelé. Město tak například dá 80 000 korun na projekt Stop alkoholu a cigaretám pro děti, který spočívá v tom, že městští strážníci budou v restauracích a trafikách vylepovat samolepky s tímto upozorněním. Mezi schválenými projekty je také brožura v romštině, která má pomoci Romům při jednání na úřadech.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál