Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

PLZEŇ – V soutěžní přehlídce českého filmu, která skončila 5. dubna v Plzni, uspěly snímky s romskou problematikou. Zvláštní ocenění Kodak Vision za mimořádný počin udělila mezinárodní porota filmu Zdeňka Tyce Smradi. Jde o příběh rodiny, která adoptovala dva romské chlapce.
Zlatého ledňáčka v kategorii Nejlepší dokument do 30 minut získal film Martina Řezníčka Úžera, který se v příběhu romské rodiny zabývá fenoménem úžery (lichvy).

MOST – V chanovském Domě romské kultury probíhá rekvalifikační kurz, jehož cílem je vychovat nové hudebníky. Učí se hrát na hudební nástroje i hudební teorii. Kurz probíhá ve spolupráci se Základní uměleckou školou a skončí v červnu. Prozatím není jasné, jaké bude mít desítka rekvalifikantů uplatnění, ale již nyní získávají popularitu. Do jejich hodin chodí poslouchat frekventanti jiných kurzů i obyvatelé Chanova.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – První peníze uvolnila nizozemská vláda na zahájení Romprojektu ve Valašském Meziříčí. Z grantu 1530 euro zaplatí zastupitelé první fázi pilotního projektu, jehož cílem je řešit nezaměstnanost mladých Romů na Vsetínsku. Od 1. září by mělo do tří tříd nastoupit čtyřiadvacet Romů, kteří projdou ročním kurzem v potravinářském, stavebním nebo administrativním oboru.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál