Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Slavia si stěžuje na rasismus při zápase

PRAHA (ror) – Fotbalový tým Slavia Praha se rozhodl podat stížnost u vedení Českomoravského fotbalového svazu a podnět disciplinární komisi kvůli rasistickým projevům části hlediště na adresu brazilského fotbalisty Evandra Adauta při derby Sparta – Slavia, které se hrálo 12. drubna.

Když se černý slavistický fotbalista Adauto dotkl míče, začali sparťanští fanoušci bučet. Vedení Slavie se rovněž nelíbil skandovaný pokřik sparťanů Jude Slavia. Stížnost pražského týmu má šanci na úspěch. Tentokrát se ostudné chování dostalo i do zápisu z utkání. Slovenský rozhodčí Luboš Micheľ, který zápas soudcoval, po zápase ani chvíli neváhal a spolu s technickým delegá-tem zápasu Ladislavem Dofkem se v zápise o utkání vyjádřili k rasistickým projevům fanoušků letenského mužstva.
Stejné bučení z české ligy dobře znají například Kennedy Chihuri ze Žižkova nebo liberecký Baffour Gyan. Jenže většina rozhodčích se o takovém chování diváků vzápisenezmíní.
„Mnohonásobně to již přesáhlo mez tolerantnosti. V letošní sezoně to nebylo poprvé a dosud se to nikde neobjevilo ani v zápise delegáta. Zatímco Evropská fotbalová unie proti tomu intenzivně bojuje, u nás se neděje nic. Proto jsme se rozhodli k této iniciativě,“ okomentoval motivy stížnosti mluvčí Slavie Jiří Vrba. Obdobný postoj vyjádřil i rozhodčí Micheľ: „Přehlížením se nic nevyřeší. Adauto patřil v derby k těm lepším fotbalistům. A jak se mu asi hraje, když musí poslouchat to posměšné bučení?“

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál