Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Anketa k volbám 2002

Půjdete v červnu k parlamentním volbám a víte již, koho budete volit? Co očekáváte od vítězné strany ve volbách?

Richard Daniel, 30 let, sociální terénní pracovník, Hodonín Ano, půjdu. Nechci se totiž dočkat situace, která nastala ve Francii po skončení prvního kola prezidentských voleb. A koho budu volit? Jasně ČSSD. Myslím si, že vyhraje opět ČSSD a že životní podmínky zvláště pro nás Romy se budou neustále zlepšovat. Očekávám větší stabilitu státu, vstup do EU a hlavně víc možností na trhu práce pro Romy.

Kateřina Galbová, 27 let, nezaměstnaná, Hodonín Rozmýšlela jsem se, zda vůbec půjdu k volbám. Když jsem viděla v televizi reportáže z prezidentských voleb ve Francii, změnila jsem názor. K volbám půjdu a budu volit komunisty. Nám obyčejným lidem se vedlo za komunistů lépe. Neočekávám žádné velké změny v budoucnosti. Nevěřím tomu, že by komunisté volby vyhráli, ale ať tam bude kdokoliv, nám obyčejným lidem nepomůže.

Jan Šandor, 48 let, soukromý podnikatel, Brno Určitě půjdu volit a budu volit komunisty: očekávám, že přijdou s novým programem, který bude sloužit lidem. Všichni Romové by měli jít volit komunisty. Romům se žilo za komunistů lépe. Myslím si, že to vyhraje ODS nebo ČSSD, ale tyto strany pro Romy nic neudělaly, ani neudělají. Kdyby se ROI propagovala a nabídla nám volební program, šel bych ji volit. Zatím o ní ale vůbec nic nevím.

Emil Kiš, 60 let, důchodce, Tachov Ano půjdu. Chtěl bych volit komunisty, ale myslím, že svůj hlas bych jim dal úplně zbytečně. Podle televizních zpráv si myslím, že dlouho potrvá, než se dostanou k moci. Budu volit ČSSD nebo ODS. Očekávám, že strana, která vyhraje, se bude zabývat i romskou otázkou. Měla by řešit problémy v sociální a bytové oblasti. Také očekávám, že bude řešit nezaměstnanost Romů, protože pociťuji, že Romové nemají na trhu práce šanci.

Olga Fečová, 60 let, romská asistentka ve škole, Praha Jsem rozhodnuta, že volit nepůjdu. Pokud však bude kandidovat Rom, tak volit každopádně půjdu. Strana, která vyhraje volby, by měla řešit vzdělávaní dětí, nezaměstnanost, aby lidé měli na jídlo, na družinu pro děti a na věci k životu nutné. Myslím si, že to zase vyhraje ODS nebo KDU-ČSL. ROI by nebyla špatná, kdyby něco dělala pro důchodce, pro děti v ústavech, pro nezaměstnané a pro sociálně slabé rodiny. Pak bych jí dala svůj hlas. Alojz Vašek Foto: autor

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál