Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Neonacisté obviněni

Karlovy Vary (ror) – Členům neonacistické hudební skupiny Hlas krve vyneslo jejich CD Fight in Bohemia (Boj v Čechách) trestní stíhání. „Z posudku, který jsme si nechali udělat, jednoznačně vyplývá, že texty na CD otevřeně propagují myšlenky rasismu, antisemitismu a xenofobie,“ sdělila mluvčí karlovarské policie Alena Veselá. Policisté sledovali činnost skupiny dva roky; prozatím byli obviněni čtyři její členové (tři z Karlových Varů, jeden z Chodova na Sokolovsku) a hrozí jim až osm let vězení.

Skupina nahrála CD před třemi roky ve studiu Attack v Bečově nad Teplou a pokřtila je v dubnu 2000 na koncertě v Čejeticích na Mladoboleslavsku, kde se sešlo asi 250 příznivců neonacistických skinheads. Při vystoupení nejprve její členové rozhazovali CD mezi diváky a poté je prodávali za tři sta až čtyři sta korun. Podobný scénář se opakoval na dalších místech.
Případ skupiny Hlas krve dosud vyšetřují západočeští kriminalisté spolu s kolegy z policejního prezídia. „Není vyloučeno, že obviněných z podpory a propagace hnutí směřujícího k potlačování práv a svobod člověka, bude více,“ uvedla mluvčí. Jeden z již obviněné čtveřice je už ve vazbě kvůli jiné trestné činnosti.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál