Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Velvyslanec Evropské komise navštívil Muzeum romské kultury

Velvyslanec Ramiro Cibrian při své cestě do Brna navštívil v doprovodu brněnského primátora také Muzeum romské kultury. Seznámil se s nově rekonstruovanou budovou a vedle stávajících výstav shlédl i stav příprav stálé expozice muzea.
V průběhu více než hodinové návštěvy byl seznámen s některými souvislostmi práce muzea a jeho prezentací romské kultury na veřejnosti.

Pan velvyslanec vyjádřil svoji podporu romským projektům, která se v ČR děje prostřednictvím nadace NROS. V otevřené a přímočaré diskusi byl sdělen též názor zástupců muzea na rozdílnost v podpoře nevládních organizací, které jsou podporovány v rámci projektů Dživas jekhetane a byla vyjádřena naděje, že se zlepší poměr ve prospěch skutečných romských organizací oproti organizacím, které si Romy pro naplnění projektů pouze najímají. To do značné míry také závisí na zvyšování úrovně a důvěryhodnosti romských organizací. V tomto směru může být NROS velmi nápomocna.
Pan velvyslanec byl však závěrem ujištěn o naprosto vstřícné, profesionální a účinné pomoci NROS v rámci projektů posilování demokracie a integrace Romů v ČR.
(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál