Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Koncerty porozumění

HODNÍN (av) – Několik koncertů tolerance a porozumění hodlá uspořádat v průběhu září až října DOMINO – sdružení dětí a mládeže se sídlem v Hodoníně.
Jednotlivé koncerty budou v Hodoníně, Kyjově a Veselí nad Moravou. Závěrečný galakoncert se uskuteční v Brně za účasti dalších národnostních menšin žijících v ČR. Na koncerty budou navazovat přednášky a besedy na základních školách Hodonínska. Jejich smyslem bude představit dětem Romy i z jiného pohledu než na jaký jsou zvyklé od rodičů. Přednášky budou tematicky zaměřeny na historii Romů a jejich kulturu. Přednášejícími budou členové sdružení zapojených do tohoto projektu.
Hlavní činností sdružení Domino je práce s dětmi, využití jejich volného času ke sportu apod. Sdružení vzniklo v lednu roku 2001 a nyní má 35 členů. Loni pro děti připravilo několik víkendových pobytů a na letní tábor vedení získalo dotaci od ministerstva školství. Domino působí v nebytových prostorách, které obdrželo od Městského úřadu Hodonín. Nejoblíbenější jsou mezi dětmi kroužky pěvecké a taneční.


přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál