Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail



  Latinfest Brno

Pjatkostaz 20. 10. ži andro kurko avel adas bare lauutaza sar adazi he andale amerika či Brazilia.

Minulo berš pre kada festivalos adaj bašavelas baro bubenikos Julio Barreto. Kada berš šaj užaras tyž baro bašaviben.
Maj pjatkone bašavela andro Semilaso štaze manušengzi banda Ignacio Berrqa. O Berqa denašňa pale kuba andre amerika andro berša 1980 odoj pes leske arakčas auri o Dizzy Gillespie. So jof le ha pherdo berš bašacelaj. Pherdo bara lavutarenca basavelas sar hin o Tito Puente Chuck Corea. Afka sar bašavelas he sykaulas avry o bašaviben pro bare školy. Samozrejme pal leskro koncertos. Jof tyž sykavela sar te bašhevel.
Sombat avel andre Fleda e Yvone Sanchez o rat lakzo hin polsko-kubánsko. He joj bašavel pherdo svetovo zname lavutarenca či khere (balrar) či andre Brazilia, č, andre amerika.
Kurke andro divadlos B. Mrštiku avel nasbareder bomba.
Me kozkoro la dik'lom bratislavate a mek adadžives naštik oda rozdychyna bazi čercheň le bařeha č Tania Maria.

V pátek 20. 10. začíná v Brně už druhý ročník festivalu latinskoamerické kultury. Po překvapivé návštěvnosti 1. ročníku, jehož hlavní zahraniční hvězdou byl Julio Barreto a jeho mezinárodní kapela se letos můžeme těšit na opravdu světoznámé reprezentanty této živelné hudby.
Hned v pátek vystoupí v Semilase quartet kubánského rodáka Ignacia Berroi. Berroa emigroval v roce 1980 do New Yorku, kde si ho brzy vyhlédl Dizzy Gillespie, se kterým několik let hrál. Dále spolupracoval s řadou hvězd od Tita Puente až po Chucka Coreu. Současně vyučoval hudbu a pořádal workshopy. Brněnští posluchači budou mít jako první v České republice možnost se jeho workshopu zúčastnit.
V sobotu na Flédě můžem slyšet Yvonne Sanchez, polsko-kubánskou zpěvačku, která má za sebou spolupráci s brazilskými umělci a účinkovala už ve většině evropských zemí, u nás, v Brazílii a v USA.
Závěr festivalu v neděli 22. října bude patřit „Hvězdě“ s velkým H. V městském divadle vystoupí kvartet, který vede brazilská klaviristka Tania Maria.

Matuš Bagar

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledávání



Radioľurnál

Radioľurnál