Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

OLOMOUC – Vrchní soud v Olomouci odročil na neurčito případ provozovatele baru v Ostravě Jiřího Ozdince, který čelí žalobě na ochranu osobnosti. Podali ji tři Romové, které personál v baru odmítl obsloužit. Odvolací soud zjistil chybu v písemném vyhotovení rozsudku soudu prvního stupně. Vrátí proto spis Krajskému soudu v Ostravě, který musí vadu odstranit.

NEW YORK – Předseda Ústřední rady německých Romů a Sintů Romani Rose prohlásil 4. října v sídle OSN, že diskriminace Romů je vážný problém v České republice, na Slovensku a na Ukrajině. Podle Roseho jsou nejzranitelnější menšinou v Evropě Romové. „Tuto menšinu, která čítá 12 milionů, ohrožují rasismus, diskriminace a apartheid,“ uvedl.

PŘEROV – O svou budoucnost se obává Základní škola Boženy Němcové v Přerově, která kvůli zvyšujícímu se počtu romských školáků v posledních letech zaznamenala úbytek žáků z majority. Představitelé radnice v Přerově si obtížnou situaci uvědomují, ale zatím nevědí, jak ji uspokojivě vyřešit.

JANOV – Společné soužití Litvínov zahájilo v Janově provoz Poradny pro nezaměstnané. Hlavním cílem projektu je nabídnout osobám dlouhodobě nezaměstnaným pomoc při hledání zaměstnání. Dále pak poskytnout klientům poradny soubor služeb, které zvýší šanci získat si zaměstnání na volném pracovním trhu.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál