Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

OSTRAVA – Romští sociálně slabí žáci mají nyní možnost využít služeb doučovacího centra organizace AROS-MK na ulici Žofínská 12 v Moravské Ostravě. Doučovat je budou studenti Pedagogické fakulty Ostravské univerzity zejména matematiku a český jazyk, další dle potřeb žáků.

PRAHA – Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu rozbili gang obchodníků se ženami, který operoval v celé ČR. Skupina byla napojena na kuplíře v Norsku a vývozem českých i slovenských dívek vydělala desítky milionů korun. Policejní mluvčí potvrdila, že zadrželi příslušníky čtyř romských rodin, kteří organizovali na celém našem území prostituci.

OLOMOUC – Krajský odvolací soud definitivně poslal na tři roky za mříže Martina Jaše (23), který je obviněn z napadení romského páru v Jeseníku v roce 2003. Tamní soud mu však již dříve uložil trest ve výši 4,5 roku vězení. Jaš byl spolu se svými komplici Stiskalou a Blajzem v lednu 2004 odsouzen jesenickým soudem pouze k podmínečným trestům, což zvedlo veřejnou vlnu nevole a případ byl poté vrácen k dalšímu projednání.


přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál