Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail



foto   Otevřené oči pro každého

Dne 28. července jsme byli pozváni na otevření chráněné dílny na ulici Francouzská 84 v Brně, tedy na adrese naší redakce.

Chráněná dílna pod vedením Miroslava Červeňáka měla poskytovat zaměstnání zdravotně postiženým občanům, náplní jejichž činnosti by bylo především šití utěrek, povlečení, ručníků a podobných užitných textilií, včetně opravy oděvů. Tyto výrobky by pak byly distribuovány do nemocnic a domovů důchodců v Brně, Jeseníku, Července a Praze.
Na plánovaném otevření se sešly zástupkyně oslovených institucí a jinak zainteresovaných – Eva Ťulpíková (projektová manažerka Občanského sdružení SALET), Zdenka Hašová (Magistrát města Brna), Helena Krištofová (poradkyně pro národnostní menšiny z Magistrátu města Brna), Jana Buzinisová (IQ Roma servis).
Minulý týden jsme se dozvěděli, že byl zamítnut podaný projekt na tuto a podobné činnosti. Přes velké odhodlání, pilnost a snahu Miroslava Červeňáka pomoci několika postiženým občanům bude ještě potřeba provést spoustu administrativní práce, než se takový plán uskuteční, a to nejspíš nejen v našem sousedství.

(red)

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledávání



Radioľurnál

Radioľurnál