Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mail  Zprávy

Brodce nad Jizerou – Ředitelka občanského sdružení Jekhetani Luma – Společný svět podala trestní oznámení na člověka, který chtěl vyhodit z bytu na ulici romskou rodinu s dětmi z Brodců nad Jizerou. Dotyčný v posledních měsících opakovaně a před svědky Romům vyhrožoval, že pokud s ním neuzavřou nové nájemní smlouvy na byty, které užívají na základě jiných nájemních smluv, zařídí odebrání dětí do dětského domova a že nechá ji okamžitě vyhodit na ulici.

PRAHA – Policisté 27. srpna zasahovali před izraelským velvyslanectvím v Praze, kde se sešlo zhruba 30 lidí na neonacistické demonstraci. Většina u sebe měla nože, obušky a další zbraně, tři lidé dokonce plynové pistole. Policie zbraně zabavila a 26 demonstrantů předvedla k výslechu. Akce se účastnil také městský strážník z Prahy 10.

LYSÁ NAD LABEM – Sdružení romských občanů uspořádalo šestý ročník festivalu, na který přijelo do Lysé nad Labem kolem 1500 lidí. Příznivcům romské hudby se představilo 18 kapel z ČR i ze zahraničí. Městský úřad pomáhal zajišťovat prostor a parkoviště.

KOŠICE – Výhrůžku smrtí dostal starosta slovenské obce Letanovce, který rozhodl o výstavbě nové osady pro Romy. Na staveništi byla nalezena část lebky, nábojnice a dopis, který vyhrožoval použitím granátů. Policejní vyšetřovatel již zahájil trestní stíhání neznámého pachatele podezřelého z vydírání a šíření poplašné zprávy. Pachateli hrozí až šestileté vězení.

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál