Romano Hangos motto
ročník 9, číslo 7
vyšlo 2007-04-16

aktuální číslo
zprávy
rozhovor
názory
anketa
přílohy
reportáž
starší čísla
redakce
odkazy
e-mailfoto   Baptistická církev pomáhá Romům

Návštěva misionářů baptistické církve poslední červencový týden přinesla čerstvý vítr do ulic romského ghetta v brněnské části Sever.

Herecká i hudební vystoupení pro děti, milé slovo a čas, který jim byli ochotni věnovat je hlavním přínosem misionářů, kteří do Brna přijeli z Rumunska a USA. Dětem i dospělým se věnovali také na Bratislavské ulici v Armádě spásy a ve středisku Drom. V tomto středisku navíc připravili 25. července velkou párty s rozdáváním jídla, hraček a hudbou, která přitáhla desítky lidí z okolí. Další den pak proběhla podobná akce, tentokrát improvizovaně přímo na ulici. Misionářům patří dík za snahu věnovat se Romům v ČR. V některých chvílích se však zdálo, že párty se mění na agitku za Ježíše, která v kombinaci s rozdáváním jídla připomínala spíše předvolební sliby politiků a guláš, který k takovýmto slibovacím šou patří.
Baptisté jsou křesťanská reformační církev, ve které je každý jednotlivý sbor samostatný a každý jedinec může zasahovat do jeho záležitostí. Jednotlivé sbory jsou sdruženy do Světového svazu baptistů. Baptisté se liší od římskokatolické církve v přístupu ke křestu: své členy křtí až poté, co sami vyznají svou víru, a nekřtí tedy děti.

Jiří Salik Sláma

přečtěte si
-> Noviny ke stažení

téma

redakce
Romano Hangos/Romský hlas
vychází s podporou Ministerstva kultury ČR, vydává Společenství Romů na Moravě
Adresa redakce:
Francouzská 84, 602 00 Brno
tel.: +420 545 246 645
fax: +420 545 246 674
email: rhangos@volny.cz

vyhledáváníRadioľurnál

Radioľurnál